Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 12 lipca 2011

X-Perience i wokalistka Claudia Uhle oraz jej Angelzoom


Niemiecki dance'owy projekt X-Perience powstał w 1995 roku w Berlinie, założony przez Matthiasa Uhle i Alexa Kaisera, którym towarzyszyła wokalistka Claudia Uhle.
Na własną rękę wydali singiel z piosenką "Circles of Love", którą wkrótce zaczęła grać jedna z berlińskich radiostacji, a utwór wspiął się do pierwszej piątki krajowej listy przebojów, gdzie spędził 20 tygodni. Po tym sukcesie zespół X-Perience podpisał kontrakt z WEA Records.

W roku 1996 ukazało się kilka remiksów "Circles of Love", które cieszyły się dużym powodzeniem wśród fanów, natomiast w sierpniu tego samego roku ukazał się nowy singiel formacji - "A Neverending Dream". Utwór pilotował debiutancki album X-Perience - "Magic Fields".

Kolejny rok to single "Magic Field" oraz "I Don't Care" i druga płyta, zatytułowana "Take Me Home". Na następny album, "Journey of Life", fani musieli czekać aż dwa lata, ale w między czasie grupa zmieniła wytwórnię płytową. Niestety po wydaniu jeszcze jednego singla zespół zamilkł aż na pięć lat, by powrócić w roku 2006 z nowym albumem "Lost In Paradise".

Angelzoom to projekt Claudii Uhle, W 2004 roku Claudia wzięła wolny czas od grupy, aby skoncentrować się na pracy solowej. Wynikiem był "Angelzoom" - niezwykły projekt muzyczny, który pozwolił Claudii w pełni rozwinąć skrzydła. Debiutancki krążek "Angelzoom" zawiera różnorodną muzykę - od klasyki, przez new-wave, synth dark, gothic, a nawet electro pop. W połączeniu z operowym głosem Claudii, całość brzmi naprawdę imponująco!
Krytycy często porównują muzykę Angelzoom z takimi artystami jak Depeche Mode, The Dresden Dolls, L'Ame Immortelle, The Birthday Massacre, czy nawet z Enyą. To ekskluzywne wznowienie debiutanckiej płyty Angelzoom zaprasza słuchacza do świata nieskończonego piękna, pełnego magii i czarujących dźwięków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz